ОБЩИНА ТРОЯН СПОРТ

Комплексната победа и купа „Стратеш” за състезателите на „Аякс” – Троян

На 05.11.2017г. в гр. Ловеч се проведоха IV лекоатлетически бягания „Ловешка крепост”. Състезанията се организираха от СК „Стратеш Атлетик”, подпомогнатфинансово от Община Ловеч . Тази година състезанието беше във формат крос – кънтри.

В надпреварата взеха участие 106 състезатели от 11 спортни клуба, които трябваше да пробягат 500м по тревна настилка. Нашите състезатели спечелиха Комплексната победа и купа „Стратеш”следвани от силните отбори на  втория и третия отбор в класирането –  „Тракия” Пловдив и „Атлетик – 90”  Луковит

Крос „Стратеш” е част от Лекоатлетическите бягания „Ловешка крепост” . Тази проява се организира по програмата на Министерство на младежта и спорта „Децата и спортният клуб”. Наградите – купи, медали, грамоти и част от дейностите за Крос „Стратеш” се финансираха от Министерство на младежта и спорта, а останалите разходи се поеха от СК „Стратеш Атлетик”. Освен индивидуалните награди за шест състезателни групи се връчиха и купи за комплексни / отборни / победители.Наградите връчиха зам.кмета Венцислав Христов и  Атанас Кършев – главен експерт на Министерството за области Плевен и Ловеч.

Класиране :

Момчета 250 метра: 1. Илиян Илиев – „Аякс” – Троян; 2. Александър Бисеров – „Аякс” – Троян; 3. Християн Павлов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч.,

Момичета 250 метра: 1. Женя Пламенова – „Аякс” – Троян; 2. Лили Данкова – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Моника Иванова – „Милка Михаилова” – Перник.,

       Момчета 500 метра: 1. Царимир Антонов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 2. Евгени Георгиев – „Атлетик – 90” – Луковит; 3. Витомир Георгиев – „Милка Михаилова” – Перник.,

Момичета 500 метра: 1. Рая Бориславова – „Милка Михаилова” – Перник; 2. Кристияна Тотева – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Даяна Георгиева – „Стратеш Атлетик” – Ловеч.,

       Момичета 1000 метра: 1. Румен Руменов – „Мизия” – Мизия; 2. Ангел Димитров – „Мизия” – Мизия; 3. Стоян Стоянов – „Тракия” – Пловдив.,

       Момичета 1000 метра: 1. Ивайла Василева – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 2. Деница Лучева – „Аякс” – Троян; 3. Петя Семкова – „Спартак” – Койнаре.,

        Момичета 1500 метра: 1. Минчо Давидов – „Тракия” – Пловдив; 2. Константин Василев – „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Кристиян Атанасов – „Атлетик – 90” – Луковит.,

        Момичета 1500 метра: 1. Стефани Йолова – „Аякс” – Троян; 2. Лора Христова – „Аякс” – Троян; 3. Ния Вичева – „Орловец 93” – Габрово.,

        Юноши 2000 метра: 1. Валентин Къдринов – „Тракия” – Пловдив; 2. Николай Стоянов– „Атлетик – 90” – Луковит; 3. Николай Тодоров – „Аякс” – Троян.,

        Девойки 2000 метра: 1. Маргарита Радева–„Орловец 93”–Габрово; 2. Стефани Стоянова–„Локомотив Никола Карапетров” София; 3. Клаудия Тодорова–„Тракия” Пловдив.,

        Юноши 3000 метра: 1. Данчо Робертов – „Атлетик – 90” – Луковит; 2. Стефан Йорданов– „Стратеш Атлетик” – Ловеч; 3. Андрей Трифонов – Изв. кл.,

        Девойки 3000 метра: 1. Лиляна Георгиева – „Тракия” – Пловдив; 2. Девора Аврамова –„Орловец 93”–Габрово; 3. Камелия Андреева – „Атлетик – 90” – Луковит.,

        Мъже 4000 метра: 1. Стоян Владков – „Дунав” – Русе; 2. Георги Гергов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч”; 3. Деян Атанасов – „Стратеш Атлетик” – Ловеч.,

Жени 4000 метра: 1. Маринела Нинева – „Локомотив” – Дряново; 2. Мая Недялкова – „Стратеш Атлетик” – Ловеч”; 3. Деян Атанасов – „Дунав” – Русе.,

по информация на Община Ловеч

Вашият коментар