Милена Тодорова днес е с най-добро представяне от началото на сезона

Милена Тодорова днес  завърши на 22-о място в днешния индивидуален старт на 15 км за жени в италианския зимен център Антхолц Антерселва. Това е най-доброто представяне за биатлонистката от Троян.

Знаменоската на Българския олимпийски отбор в Пекин, направи четири грешки и остана на 4.13.7 минути от победителката Жустин Бреза-Буше от Франция. Тя остави зад себе си на почетната стълбичка своята сънародничка Джулия Симон и шведката Мона Броршон.

Мария Здравкова се нареди на 86-а позиция от 92 завършили биатлонистки. Четири състезателки не стартираха в днешния индивидуален старт.

Давидова ликува с Малкия кристален глобус в дисциплината, завършвайки с 98 точки. Втора се нареди Хаузер с 86, а трета Алимбекава със 79 пункта. В генералното за Голямата световна купа лидерка продължава да бъде Марте Олсбу Рьойзеланд с 651 точки, следвана от Елвира Йоберг от Швеция с 563 и Алимбекава с 535. За дамите предстои масов старт на 12.5 км отново в Антхолц-Антерселва в неделя.