Теодор Божинов за четвърти път извади кръста в Троян на Богоявление
35-годишният Теодор Божинов стана за 4-ти път герой на Богоявление, след като извади кръста пред многобройна публика в Троян. Завършил е СУ „Климент Охридски“ в Троян и после НВУ „Васил Левски“ във Велико Търново, където е учил транспортна логистика. Теодор се справи с 14 смелчаци в студените води на р. Бели Осъм и беше най-бързият в откритията на кръста, който хвърли отец Войден Божков. Той участва в борбата за кръста за 12 път. В момента живее и работи в Троян и пожела на всички здраве и успехи.
В скачането за кръста взеха участие и ученици от Средно училище „Васил Левски“, баскетболисти от БК“Чавдар“, както и гост от София.
Във водата скочи и друг победител от 2023 г.Христо Петков
По традиция, Йордановден или Богоявление започна с тържествена служба в църквата „Св. Петка – Параскева“. След това, след празничната служба, тръгнаха на литийно шествие към река Бели Осъм в централната част на града, където се присъедини и ръководството на Община Троян.
В края на празника, в кабинета на кмета Михайлова, имаше наздравица с греяна ракия, на която присъства и победителят Теодор Божинов, който получи и парична награда. Също така бяха уважени и всички участници богоявленското хвърляне.