ТРОЯНЦИ СМЕ СИЛА!!!

Олимпийският отбор по биатлон е почти троянски

Точно 22 дни ни делят до старта на XXIII-те зимни олимпийски игри, който ще се проведат в Пьончан (Южна Корея). Началото на на най-големия спортен форум ще бъде дадено на 09 февруари и ще продължи до 25 февруари.

България спечели по 5 квоти при мъжете и дамите в биатлона. Българската федерация вече обяви имената на състезателите, които ще ни представят в Пьончан. 

При мъжете ще участват: Красимир Анев, Владимир Илиев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Михаил Клечоров.

Останалите момичета в отбора са Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Стефани Попова и Даниела Кадева. 

Цитираме и Георги Радковски от Троян, който е радетеле и благодетел на спорта е града:

Само споменавам, че от общо 16-те (да се лъжа с един-двама спортиста) български участника на Зимните Олимпийски игри в Южна Корея след две седмици, гр.Троян ще бъде представен от ПЕТИМА атлети

владо
Владимир Илиев

1.Владимир Илиев – биатлон

Емилия Йорданова

2.Емилия Йорданова – биатлон 

Стефани Попова

3.Стефани Попова – биатлон

Милена Тодорова
Милена Тодорова

4.Милена Тодорова – биатлон

Нашето момиче от Троян постигна много силни резултати в младежката световна купа и в IBU купата и си заслужи мястото в „А“ отбора.

Милена не е участвала в нито едно състезание за Световната купа и ще има възможната да дебютира именно на престоящите олимпийски игри.

Десислава Стоянова
Десислава Стоянова

5.Десислава Стоянова – биатлон (Деси е от Берковица, но се състезава за троянски клуб)
Главният масажист на цялата българска делегация също е троянец – Момчил Кинов.

(БЕЛ на редактора-Той участва  заедно със свои колеги планински спасители и едно куче от  в издирването на Мирослав Късовски. Това са Христо Сливков, завеждащ ППС – Троян, Димитър Любенов и кучето Гонзо.

Те  участваха в спасителната акция в събота, 28 октомври 2016 и в понеделник, 31 октомври, когато метеорологичната обстановка е позволявала работата им.

На фона на това, че през изминалата 2017 година в нашия град са влезли общо 13 световни и европейски подиума от всички спортове, изводът е само един – ТРОЯНЦИ СМЕ СИЛА!!, споделя още  Георги Радковски

А Донка  Михайлова шеговито сподели, че само 31 %  от отбора за Олимпиадата е от троянци

Back to top button