Започна гласуването за годишните спортни награди 2019 г.

Гласуването ще продължи до 24:00 часа на 15.12.2019 г

През месец декември по традиция се определят носителите на годишните спортни награди на Община Троян. Класацията отличава спортистите с най-високи постижения през годината.

От днес, 12 декември, е дадено началото на гласуването за годишните награди за 2019 г. Съгласно Заповед на Кмета на Община Троян гласуването ще продължи до 24:00 часа на 15.12.2019 г., а победители ще бъдат излъчени в категориите: Спортист на годината за мъже и жени, Спортист на годината за юноши и девойки от 15 до 18 г. и Спортист на годината за деца до 14 г.

При отборните спортове, победители ще бъдат излъчени в категориите „Отбор на годината в индивидуалните спортове“ до 18 и над 18 години, „Отбор на годината в колективните спортове“ също до 18 и над 18 години, както и в категория „Училищен отбор на годината“.

Ще бъде излъчен и „Треньор на годината“ от спортен клуб и от училищен отбор. Ще бъдат отличени и специални призьори в следните категории: „Млад футболист на годината“,  „Млад баскетболист на годината“, „Млад волейболист на годината“, „Заслужил спортен деятел/спортист.

От 12 до 15 декември предложените от спортните клубове кандидати ще са обявени на сайта на Община Троян за електронно гласуване. В срок до 17.12.2019 г. комисия, назначена със заповед на Кмета, ще извърши класиране, а на 18.12.2019 г., от 18:00 ч., на тържествена церемония в салона на НЧ „Наука-1870 г.“, ще бъдат излъчени и наградени победителите за 2019 г.

По-долу са линковете на които може да кликнете, за да гласувате:

Категория „Специални награди на Община Троян за 2019 г.“

Спортист на годината на Община Троян за 2019 г., категория „Мъже и жени“

Спортист на годината на Община Троян за 2019 г., категория „Юноши и девойки от 15 до 18 г.“

Спортист на годината на Община Троян за 2019 г., категория „Деца до 14 г.“

СПОРТИСТ НА 2019 ГОДИНА – МЪЖЕ И ЖЕНИ

Владимир Илиев – биатлон – „АЯКС“ – Троян – 2 място на Световното първенство в Йостерсунд (Швеция), дисциплина индивидуално; 6 място на Европейско първенство в Минск Раубичи – спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен дисциплина преследване; 2 място на Държавно първенство в Белмекен, дисциплина индивидуално; 1 място на Лятно Държавно първенство в Белмекен, дисциплина спринт; 1 място на Лятно Държавно първенство в Белмекен, дисциплина преследване;

Добромир Калистерски – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Шампион на България по джудо за младежи и Вицешампион на България по джудо за мъже до 23 г.

Йоан Колев – колоездене – КК „Хемус-1896“ Троян – Шампион на България – мъже-писта – 4000 м. отборно преследване; – 3 място Изкачване на Витоша; -18 място в крайното класиране в Гран при Киркларели-Турция-кръг за Световната купа;

Милена Тодорова – 6 място на Световен шампионат в Брезно Осърбле, Словакия, дисциплина спринт; 2 място на Младежка световна купа в Шушоен, Норвегия – дисциплина спринт; 2 място на Младежка световна купа в Шушоен, Норвегия – Дисциплина преследване; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина Спринт; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина Преследване; 1 място на Държавно първенство Белмекен, дисциплина индивидуално.

Пламен Петров – мотоциклетизъм – ВК „Троян-мото“ – Вицеевропейски шампион на писта в клас Суперспорт 600, 4 втори места ЕШ Суперспорт 600, 3 трети места ЕШ Суперспорт 600, 2 втори места РШ Суперспорт 600, 3 трети места РШ Суперспорт 600;

 

 

Акджан Бекиров – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Вицешампион на България по самбо за кадети.

Деница Божинова – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Шампион на България по джудо за момичета; 1 място – Купа МИОКИ Опън; 1 място – Купа Троян; 1 място – Купа Панагюрище опън; 1 място – Дунавска купа – Русе; Шампион на България по самбо за момичета.

Деница Георгиева – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Бронзов медал от Балканиадата по джудо за девойки мл. възраст; Шампион на България по джудо девойки мл. възрзраст; Купа МИОКИ Опън – 1 място; Купа Троян – 1 място; Купа Панагюрище опън – 1 място; Дунавска купа – Русе – 1 място; Шампион на България по самбо девойки мл. възраст;

Десислава Дичевска – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Вицешампион на България по самбо за девойки мл. възраст.

Емили Нинова – биатлон – Амбарица – гр. Троян – (момичета младша) – ЗДП – Рожен – спринт – 1 място, ЗДП – Рожен – индивидуално – 1 място, Купа Рожен – индивидуално – 1 място,  Купа Рожен – спринт – 2 място;

Ивайло Ковачев – биатлон – Амбарица – гр. Троян – (момчета младша) – ЗДП – Рожен – спринт – 1 място, ЗДП – Рожен – индивидуално – 1 място, Купа Рожен – спринт – 1 място, Купа Рожен – Рожен – индивидуално, ЛДП Рожен – спринт – 1 място, ЛДП Рожен – индивидуално – 1 място, Купа Берковски Олимпиец – Берковица – спринт – 1 място, Купа Берковски Олимпиец – Берковица – индивидуално – 1 място;

Иван Христов –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 2 място ДП Рожен, дисциплина спринт момчета;

Илияна Маринова – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Балкански шампион по джудо за момичета; Шампион на България по джудо за момичета; Шампион на България по самбо за момичета; Купа МИОКИ Опън – 1 място, 1 място – Купа Троян, 1 място – Купа Панагюрище опън; 1 място – Дунавска купа – Русе – 1 място.

Ирина Георгиева –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 1 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета младша; 2 място ДП Чепеларе, индивидуално

Калин Вълевски – биатлон – Амбарица – гр. Троян – (момчета) – ЗДП – Рожен, спринт – 1 място, ЗДП – Рожен – индивидуално – 2 място, Купа Рожен – спринт – 1 място, ЛДП – Рожен – спринт – 1 място, ЛДП – Рожен – спринт – 1 място, Купа Рожен – индивидуално – 2 място, Купа Берковски Олимпиец Берковица – спринт – 1 място, Купа Берковски Олимпиец Берковица – индивидуално – 1 място;

Кристина Таслакова –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 3 място ДП Рожен, дисциплина индивидуално момичета младша;

Мартин Колчев – джудо и самбо – треньор Николай Матев – ДЛШ на България по джудо юн.мл.в-ст- 3-то място; Купа МИОКИ Опън – 1 място; Купа Троян – 1 място; Купа Панагюрище опън – 1 място; Купа Недьо Ранчев – 2 място; Шампион на България по самбо за кадети;

Мартин Маринов –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 3 място ДП Рожен, дисциплина спринт момчета младша;

Радослав Грънчаров – колоездене – КК „Хемус-1896“ Троян – Вицешампион на България за момчета на шосе за 2019 -инд.по часовник; Вицешампион на България за момчета на писта за 2019-1000 м.преследване; – 3-то място на Държавен шампионат на писта за 2019 – отборен спринт; -2 място-Крайно класиране за Черноморска лига 2019; – 2 място купа „Свиленград”; – 2 място купа „ Слънчев бряг”; -3 място купа „Поморие”; -2 място купа „ДЗИ-Габрово”; -2 място купа „ДЗИ-Русе”.

Райа Аджамова – 2 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета младша;

Ралица Йовчевска –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 1 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета; 2 място ДП Чепеларе, дисциплина индивид; 2 място ДП Рожен, дисциплина спринт; 2 място ДП Рожен, дисциплина индивидуално

Сияна Мъглова –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 2 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момичета;

Стефан Йовевски – колоездене – КК „Хемус-1896“ Троян – Шампион на България за момчета на шосе за 2019-общ старт; Шампион на България за момчета на шосе за 2019-инд.по часовник; Вицешампион на България за момчета на писта за 2019-1000 м.преследване; 3-то място на Държавен шампионат на писта за 2019 – отборен спринт; -1 място-Крайно класиране за Черноморска лига 2019; -1 място купа „Свиленград”; -1 място купа „Пазарджик”; -1 място купа „Дием спорт”; -1 място купа „Бургас”; -1 място купа „Драг” – София; -1 място купа „Долчини”- София; – 1 място купа „ Дупница”; – 1 място купа „ Слънчев бряг”; -1 място купа „Несебър”; – 1 място купа „Сливен”; – 1 място купа „ Пампорово”; – 1 място купа „Казанлък”; – 1 място купа „ Чепеларе”; – 1 място купа „ Поморие”; – 1 място купа „ Коста Паришев”- Свиленград; – 3 място Изкачване на Витоша;

Стефан Митев – джудо и самбо – треньор Николай Матев – Балкански вицешампион по джудо за юноши мл. възраст, Вицешампион на България по джудо за юноши мл. възраст.

Стефан Цанков –  биатлон  – „АЯКС“ – Троян – 3 място ДП Чепеларе, дисциплина спринт момчета младша;

Тервел Бажанов – баскетбол

„СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ“ на Община Троян за 2019 г.

ОТБОР НА ГОДИНАТА КОЛЕКТИВНИ СПОРТОВЕ ДО 18 ГОДИНИ:

БК „Чавдар“ Троян – момчета до 14 г. – 5 място на финали в ДП

ФК „Чавдар“ Троян – деца, формат „Футбол 9“ – Първо място междуобластна група, Второ място национален турнир „Футболните звезди на България“ – 2019, Първо място футболен турнир за „Купата на кмета“ Троян 2019, Първо място областен футболен турнир за Купа „Ловеч“;

ОТБОР НА ГОДИНАТА КОЛЕКТИВНИ СПОРТОВЕ НАД 18 ГОДИНИ:

БК „Чавдар“ – мъже – 5 място на финали в ДП

ОТБОР НА ГОДИНАТА ИНДИВИДУАЛНИ СПОРТОВЕ ДО 18 ГОДИНИ:

Отбор Кадетки – самбо – Вице шампион на България /отборно/

ОТБОР НА ГОДИНАТА УЧЕНИЧЕСКИ СПОРТ:

СУ „Васил Левски“ Троян – баскетболен отбор 5-7 клас (момчета) – 2-ро място на финали на Национални ученически игри.

ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА:

Николай Матев – треньор по джудо и самбо

Цветан Цочев – треньор по биатлон – „АЯКС“ – Троян

ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА УЧЕНИЧЕСКИ СПОРТ:

Николай Скубарев – старши учител по физическо възпитание и спорт в СУ „Васил Левски“ Троян – треньор на баскетболните отбори в СУ „Васил Левски“ Троян.

„СПЕЦИАЛЕН ПРИЗ“:

„МЛАД ФУТБОЛИСТ НА ГОДИНАТА“:

Максим Минков – ФК „Чавдар“ Троян

„МЛАД БАСКЕТБОЛИСТ НА ГОДИНАТА“:

Йордан Кънчев – БК „Чавдар“ Троян

„МЛАД ВОЛЕЙБОЛИСТ НА ГОДИНАТА“:

Васил Найденов – ВК „Троян-Волей“

„ЗАСЛУЖИЛ СПОРТЕН ДЕЯТЕЛ/СПОРТИСТ “:

з.м.с. Минчо Петков Петков – многократен шампион на България по самбо и джудо, световен вицешампион по самбо за 1987 г. – Милано, Италия; Европейски вицешампион по самбо за 1986 г. – Ленинград, СССР; Бронзови медали от Световните първенства по самбо за 1988 г. – Монреал, Канада и за 1993 г. – Омск, Русия; Основател на СК по джудо и самбо, и първи негов състезател.

Прессъобщение на Община Троян

Тагове
Back to top button
Close