Много емоция на състезанието по ски бягане с ролкови кънки в Троян

Видео и галерия

 Днес се проведе състезание по ски бягане с ролкови ски – Интервален старт в свободен стил – в Троян.

Купа „Амбарица Троян 2020“ се организира за 2-ра поредна година. Заявки  за участие бяха подадени от 7 клуба по ски бягане – АЯКС Троян,  Тритон Екстрийм (Асеновград), Амбарица Ски, Паничище 2009 (Сепарева баня), Узана(Габрово) и Александър Логистик (София). Състезатели от Банско и Чепеларе не успяха да присъстват

114 състезатели стартиртираха на днешното състезание. Те бяха разделени във  групи според възрастта и пола –  до 10 г.,  12 г.,  14 г.,  16 г.,  18 г., момчета, момичета, мъже и жени. Организатори на този спортен празник, изпълнен с много усмивки, бяха  Клуб „Амбарица Ски“, Община Троян, Българска федерация по ски.

Община Троян създаде временна организация на движение за времето от 11:00 до 14:00 часа, като преминаването на ППС в този участък ставаше само след изричното разпореждане на органите по охрана, когато по трасето няма да има състезатели.

За всички участници  имаше подарък от Община Троян – Фланелки с логото на Троян „Сърцето на Балкана“ и парични награди за 1-во, 2-ро и 3-то място.

Медалите бяха връчени от г-н Ангел Ангелов, зам.- Кмет на Община Троян, г-жа Цветелина Калчева, – Секретар на Община Троян,  Тодор Комитов -Главен експерт младежки дейности и спорт и треньори от клубове

Троянските състезатели извоюваха общо 4 златни  (Беломъжев),  4-сребърни и 8 – бронзови медали.

Победителите в отделните групи станаха:

Момчета 10 1 km.

 

162632МАНДАЛИЕВ Ангел2011Тритон Екстрийм3:43.2
252633ЧИФТЕЕВ Веселин2011Тритон Екстрийм4:08.225.0
33Якимов Александър2011Аякс4:23.840.6

 

Момичета 10 1 km.

 

172631ЯНЕВА Ива2012Тритон Екстрийм3:38.0
292612ИВАНОВА Петя2011Амбарица Ски4:22.244.2
382671ГЕНКОВСКА Цветелина2011Амбарица Ски4:23.345.3

L12 2 km

119Атанасова Никита2009Аякс6:25.0
223Мъглова Сияна2010Аякс6:30.75.7
3322506ПЕТКОВА Никол2009Амбарица Ски6:43.018.0

M12 2 km.

 

1412567ПАЛАКАРСКИ Георги2009Паничище 20096:07.3
2422475ШУШКОВ Максим2009Паничище 20096:13.86.5
334Христов Мартин2009Аякс6:15.78.4

L14 3 km.

 

147Аджамова Рая2007Аякс8:04.7
2492504БЕКИРОВА Елиф2007Амбарица Ски8:05.60.9
3532421ВЕЛЕВА Габриела2007Тритон Екстрийм8:20.716.0

 

M14 3 km.

 

1622415НИКОЛОВ Николай2007Паничище 20097:11.9
2612416ДЖОРГОВ Георги2007Паничище 20097:17.05.1
3542697НОЧЕВ Андрей2007АЯКС7:59.647.7

L16 3 km.

 

1722168ДЖАДЖАРОВА Гергана2005Паничище 20097:56.4
2732548ВАСИЛЕВА Ивайла2005Александър Логистик8:08.512.1
363Ченковска Виктория2005Аякс8:22.125.7

M16 2×3 km.

 

1872165НАУМОВ Георги2005Паничище 200913:30.5
2862509КОВАЧЕВ Ивайло2006Амбарица Ски13:45.414.9
377Маринов Емануил2005Аякс14:07.236.7

Жени 2×3 km.

1962161ДИМИТРОВА Валентина2002Паничище 200914:01.2
2902029НЕДЯЛКОВА Калина2001Александър Логистик16:52.92:51.7
3882154ДЖАДЖАРОВА Десислава2002Паничище 200916:57.12:55.9

 

L18 2×3 km.

 

1912693ЙОЛОВА Стефани2003АЯКС14:26.7
2952524РАДКОВСКА Лора2003Амбарица Ски14:54.027.3
3932513ЧОЛАКОВА Вяра2004Амбарица Ски15:48.81:22.1

Мъже 3×3 km.

 

1992276БЕЛОМЪЖЕВ Станимир1988Амбарица Ски18:25.9
21022031ЗАШЕВ Васил2002Александър Логистик18:52.626.7
31012156ПЕШКОВ Даниел2002Паничище 200919:25.759.8

M18 3×3 km.

 

11132211МАТИКАНОВ Марио2004Александър Логистик19:54.4
21112378РАНКОВ Иван2004Тритон Екстрийм20:37.142.7
31122379РАНКОВ Димитър2004Тритон Екстрийм20:44.750.3

Галерия от снимки- ТУК и ТУК


Related Articles

Back to top button