Чавдар Троян стартира с победа

Баскетболният отбор „Чавдар“ Троян  стартира с победа сезона в ББЛ – А група. Надпреварата в регион Център започна днес в спортната зала „Орловец“ Габрово.

Чавдар се наложи над Локомотив Горна Оряховица с 63:55.  троянските баскетболисти водеха през целия мач с няколко точки и въпреки че в края на третата четвърт съперникът им успя да изравни, до пълен обрат така и не се стигна.

Новото попълнение на „Чавдар“ Ивко Ивков бе най-резултатен за победителите с 26 точки, Камен Пенчев реализира 22 точки.

В другия двубой от региона Бавни и Яростни се справи с Чардафон със 74:42. На практика срещата бе решена още през първото полувреме. Отборът от Габрово вкара едва 4 точки за първите десет минути, а на почивката изоставаше със 17:44. Плевенчани увеличиха аванса си на 33 точки преди последната четвърт, в която на практика мачът вече се доиграваше.