Добри контроли за Владо Илиев преди стартовете за Световната купа

Отборът на   България по биатлон с треньор Александър Касперович  , взе участие в контролни състезания във финландския зимен център Вуокати.  Това е една седмица преди така очакваните стартове за Световната купа по биатлон.

Освен нашите биатлонисти  във Вукати тренират и  формациите на домакините, Украйна и САЩ.

Троянецът Владимир Илиев завърши на четвърта позиция в състезание с 26 биатлонисти, допускайки две грешки на стрелбището. Димитър Герджиков завърши 12-и с две грешки в стрелбата, а непосредствено след него се нареди Антон Синапов, също с два пропуска. Владимир Оряшков, направил една грешка, се класира 18-и, а Благой Тодев (с два пропуска) – 19-и.

Победител стана финландецът Оли Хиденсало, следван от сънародника си Туомас Харюла и украинецът Дмитро Пидручни, като всеки един от тях допусна по една грешка в стрелбата.

При  съкратения вариант на индивидуалния старт при мъжете. Владо завърши трети от 21 участници. Герджиков финишира пети, а веднага след него се нареди Синапов. Тодев приключи на 13-а позиция, а Оряшков бе 19-и. Над всички в съкратения вариант бе Пидручни.

Другият представител на троянската школа по биатлон , Милена Тодорова, направи  при спринта направи две грешки на стрелбището и се нареди на 7-о място от 22 участнички. Победителка стана украинката Дария Блашко, която беше единствената, свалила всички мишени.  Даниела Кадева (с три грешки) и Мария Здравкова (с четири) финишираха съответно на 16-о и 19-о място.

В съкратения вариант на индивидуалната дисциплина Кадева не успя да повали три мишени и приключи пета. След нея в класирането е Тодорова с шест грешки. Здравкова финишира 12-а с девет пропуска. Съкратеният контролен старт бе спечелен от украинката Олена Пидгрушна.

В края на седмицата в Контиолахти започват първите стартове от Световната купа.

Двама души от латвийския отбор по биатлон и един литовец са дали положителни проби при направени тестове за коронавирус само няколко дни преди първия старт за Световната купа в Контиолахти (Финландия), съобщават федерациите на балтийските страни.
Това са Латвийката Баиба Бендика, треньорът на тима Илмар Брикис и литовецът Каукенас с позитивни проби
Със сигурност Бендика и 30-годишният Каукенес ще пропуснат стартовете в Контиолахти, които са предвидени за 28 и 29 ноември.