„Узана“ Габрово с Купата „Инж. Марин Радевски“

„Узана“ Габрово  с Купата „Инж. Марин Радевски“ в    Първото за годината състезание  по ски-ориентиране за купа „Троян“ и мемориал „Марин Радевски“.

Днес зам.-министърът на младежта и спорта Николай Павлов заедно с народния представител инж. Иван Миховски присъстваха на красиво състезание по ски ориентиране, организирано от Световния и европейски шампион Станимир Беломъжев и неговия баща и треньор Иван Беломъжев и подкрепено от Българската федерация по ориентиране (БФО). Над 200 състезатели от 43 отбора в страната се надпреварваха за учредената мемориална купа „Марин Радевски”. Състезанието  бе много емоциално. „Това бе  това бе един истински празник, който зареди със здраве и бодрост не само участниците в него, но и публиката, споделя Иван Миховски“.

От 14-те представители на  Ски клуб „Хемус“(СК) и СКО „Хемус“ четирима се изкачиха на второто стъпало в късата дистанция. Теодора Малчева и Иво Петков в елитните W21E (23) и M21 (23), както и Васил Киряков M12 (14) и Мартин Коев M55. Отборно са на 6-то място.

Наградите на победителите бяха връчени официално от зам.-министърът на младежта и спорта Николай Павлов, троянският кмет Донка Михайлова, народният представител Иван Миховски, Катерина и Паола Радевски, директора на Държавно горско стопанство (ДГС)-Троян Милко Станчев, проф. Атанас Георгиев – председател на Българска федерация по биатлон, Тодор Комитов-гл. експерт в „Младежки и спортни дейности“ в община Троян.

Мемориалната купа „Инж. Марин Радевски“ на „Узана“ Габрово  в това състезание беше връчена от дъщерите на покойния Радевски, Екатерина и Паола.

Състезанието бе организирано и от СКО“Хемус“ подкрепено от Българската федерация по ориентиране  с финансовата подкрепа на Община Троян, както и с помощта на множество спонсори, сред които „Калинел“, „Елпром Троян“, „Сима“, „Винпром Троян“, „Динакорд“.

M21E (23)
1 Боян Софин Соколец Самоков
2 Иво Петков Ски Клуб Хемус Троян
3 Мартин Пенчев Узана Габрово

W21E (23)
1 Андрея Дяксова Карлък Смолян
2 Теодора Малчева Ски Клуб Хемус Троян
3 Антония Григорова Вариант 5 Търговище

M12 (14)
1 Мартин Флоров Узана Габрово
2 Васил Киряков СКО Хемус Троян
3 Матей Стоянов Академик Варна

M12 (14) (cont.)
Алекс Сархачев Узана Габрово
Сава Стоянов Академик Варна
Борис Борисов Академик Варна

M14 (14)

Светлозар Колев Чумерна Твърдица

Богдан Евгениев Валди София
Теодор Петков Узана Габрово

M16 (13)
1 Димитър Н. Димитров Браун тим Велико Търново
2 Лазар Миланов Сърнена гора Стара Загора
3 Михаил Стоев Академик Варна

M18 (8)
1 Константин Константинов Ловеч Ловеч
2 Йордан Тихомиров Узана Габрово
3 Александър Генев Узана Габрово

M35 (20)
1 Щерьо Димитров НСА – Сивен София
2 Калин Анастасов Пловдив Пловдив
3 Илиян Тодоров НСА – Сивен София

M35 (20) (cont.)
8 Петър Тодоров Вариант 5 Търговище
9 Радомир Божков Бегун Варна
Йордан Стоянов Браун тим Велико Търново

M45 (18)
1 Тодор Педев НСА – Сивен София
2 Петър Стратиев Компас – 1994 Хасково
3 Ивайло Кабаджов Бегун Варна

M55 (12)
1 Мартин Коев СКО Хемус Троян
2 Стефан Асенов Кракра Перник
3 Данчо Борисов Север Плевен

W12 (8)
1 Никол Иванова Узана Габрово
2 Моника Кирилова Узана Габрово
3 Сиана Матева Узана Габрово

W14 (15)
1 Дарина Хараламбус Браун тим Велико Търново
2 Дария Стаменова Браун тим Велико Търново
3 Диана Кабаджова Бегун Варна

W16 (13)
1 Анна Марея Игнатова Узана Габрово
2 Ясемин Занкова Узана Габрово
3 Ивана Педева НСА – Сивен София

W18 (10)
1 Цвета Комитска Узана Габрово
2 Симона Виденова Узана Габрово
3 Златина Генчева Чумерна Твърдица

W35 (5)
1 Станислава Зуртелова Бегун Варна
2 Елена Гвоздейкова Сини камъни Сливен

W45 (5)
1 Петя Колева Валди София
2 Анна Андонова Кракра Перник

W45 (5) (cont.)
Калина Костадинова Академик Варна mp dns
W55 (3)
1 Елвина Иванова Браун тим Велико Търново
2 Калинка Ненова Добротица Добрич


Свързани статии

Back to top button