12-годишните баскетболисти без загуба

12-годишните баскетболисти на „Чавдар Троян“ са  без загуба и са първи в класирането  Регион Мизия момчета  с 8 точки и без загуба след изиграните днес  мачове с „Локомотив“ Горна Оряховица и „Спартак“ Плевен в  спортната зала  в града.

Момчетата играха като истински отбор  победиха заслужено връстниците си от Горна Оряховица(74:15) и Спартак Плевен(44:38).

Първият мач  бе с „Локомотив “ Горна Оряховица. Той бе сравнително лек за троянци, защото наборите им бяха по-слаби и за тях те бяха малко препятствие. Възпитаниците на Лъчезар Диков играха много добре срещу  горнооряховци, които  нямаха късмет в стрелбата и реализирането на точки.

1 4 5 6 4 10

Вторият мач бе особено тежък за 12-годишните баскетболисти. Плевенчани не се дадоха лесно.

Срещата започна много динамично. Точка за точка, борби под коша. Баскетболистите на Троян в един момент  губеха от противниците си до първото полувреме. Със започване на третата четвърт започнаха да се съвземат и постепенно поведоха резултата в последната част.

12-годишните баскетболисти без загуба -аСпартак Плевен
„Спартак“ Плевен

14 10 24 12 18 30

Спартак Плевен (12)

11 13 24 13 11 24

След тези победи 12-годишните баскетболисти са  без загуба и на първо място в своята група. Респект за треньора ни, г-н Диков, написа президентът на баскетболен клуб „Чавдар“ Петър Лалев
Разбира се аплодисменти и за нашите противници днес, добри отбори с много потенциал, завършва посланието си Лалев.