Милена и Владо с две титли от Белмекен

Милена  и Владо  с по две титли от завършилото днес държавно първенство по биатлон за мъже и жени.

В индивидуалния старт представителката на НСА Милена Тодорова  от Троян записа 7 грешки на рубежа, с което пропусна възможноста да вземе трето поредно злато.

Титлата спечели Даниела Кадева (4) от Банско, бронзът пак бе за Мария Здравкова (7) от Амбарица. При девойките обаче състезателките на Сапарева баня Десислава Джаджарова (3) и при по-старшата възраст Валентина Димитрова (2) отново бяха най-бързи, с което не допуснаха никой друг да триумфира в шампионата.

Макар и с 5 пропуска в стрелбата Владимир Илиев от Аякс Троян бе недостижим в индивидуалния старт при мъжете и така дублира златото си от преследването. Среброто днес бе за Антон Синапов (4) от Рожен, а бронзът за Михаил Клечоров (2) от НСА.

Индивидуално (къс вариант) – Медалистите от ДП на Белмекен – мъже, жени, младежи, девойки, юноши и девойки ст.
Мъже (Индивидуално 15км.):
Владимир Илиев (Аякс) – 1+2+1+1 (31:30,6)
Антон Синапов (Рожен-Чепеларе) – 1+1+0+2 (32:03,3)
Михаил Клечоров (НСА) – 0+0+1+1 (34:47,5)
Жени (Индивидуално 12.5км.):
Даниела Кадева (Банско) – 0+2+1+1 (32:56,2)
Милена Тодорова (НСА) – 3+1+0+3 (33:46,9)
Мария Здравкова (Амбарица) – 2+1+2+2 (37:08,1)
Младежи (Индивидуално 15км.):
Благой Тодев (Банско) – 1+2+0+1 (33:23,6)
Даниел Пешков (Сапарева баня) – 1+4+1+3 (38:04,4)
Николай Тодоров (Аякс) – 2+2+1+3 (38:43,9)
Девойки (Индивидуално 12,5км.):
Десислава Джаджарова (Сапарева баня) – 0+1+1+1 (43:56,1)
Илияна Джаджарова (Сапарева баня) – 5+5+5+2 (52:04,9)
Илияна Цветкова (Стамболово) – 0+0+4+4 (52:14,2)
Юноши (Индивидуално 12,5км.):
Красимир Атанасов (Сапарева баня) – 2+1+1+2 (29:01,1)
Зафер Велиев (Амбарица) – 0+1+1+2 (29:37,0)
Васил Зашев (НСА) – 1+4+3+1 (31:13,0)
Девойки ст. (Индивидуално 10км.):
Валентина Димитрова (Сапарева баня) – 0+1+1+0 (23:55,6)
Лора Христова (Аякс) – 0+1+1+0 (24:44,0)
Вяра Чолакова (Амбарица) – 1+2+0+2 (28:34,8)

Милена и Владо с  две титли от Държавното по биатлон и трета поредна титла при младежите грабна Благой Тодев (4) от Банско, докато при юношите шампион е Красимир Атанасов (6) от Сапарева баня.

Източник
Биатлон.бг

Свързани статии

Back to top button