ФК“Чавдар“ Троян е лидер в А ОФГ Ловеч

ФК „Чавдар“ Троян изигра поредния си силен мач с отбора на „Изгрев“  Ябланица в събота на 15.05.2021 г. на собствен терен. Футболистите  от Троян победиха  с 1:0 след много труден мач, но напълно равностоен.

Първото полувреме троянци имаха късмет, тъй като отборът на Ябланица не успя да вкара гол след  в  удари в напречните греди.

Футболистите водени от треньора си Боян Иванов – Боби през цялото време търсиха начин да победят.  В 80-та минута от мача Иван Иванов  донесе победата след перфектен удар.

Много, битка, борба и себераздаването на момчетата  от „Чавдар“ Троян помогна за победата. Нямаше ги много възлови футболисти за нашия отбор като Веселин Василев – Живака, Ивайло Ивановски – Рибата, Пенчо Иванов, Владислав Трифонов, контузения Анджело Гиздов. Въпреки това останалите момчета, повечето момчета от старшата възраст, които ги заместиха показаха характер.

Все по-често започваме да виждаме юноши и  момчета от старшата възраст да играят , като титуляри, или да влизат  резерви, което е много обещаващо за троянския футбол. Проблемът, че  всеки мач, липсват по трима, четирима футболисти, е много сериозен, но непоправим, каза Боян Иванов
В събота  предстои гостуване  на силния отбор на Априлци от 16ч. от който до голяма степен зависи дали троянци ще останат първи. Балкан (Български извор)  ще играят с  Озрен (Голям извор), а Ботев (Луковит) е със служебна победа над Вежен (Тетевен), който е се отказа от по-нататъшно участие

ФК „Чавдар“ Троян е лидер в Областна футболна група –  Ловеч (А ОФГ) с  29 точки, 9 победи, 2 загуби и равни мача и един изигран мач по-малко, според информационния сайт на А ОФГ Ловеч.

Със същите точки са и  Ботев (Луковит) и  Априлци 2001 (Априлци), но с по-лоша голова разлика.