Ето и новоизбраните народни представители

Ето и новоизбраните народни представители  за 46-то Народно събрание. Те бяха обявени С РЕШЕНИЕ № 474-НС София, 15 юли 2021 г.  на Централната избирателна комисия след избори.

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1, чл. 300, ал. 2, чл. 299, ал. 1, чл. 247, т. 4 и т. 5 и чл. 298 от Изборния кодекс и Решение № 471-НС от 14 юли 2021 г., решения № 467-НС, № 468-НС, № 469-НС и № 470-НС от 14 юли 2021 г., и Решение № 473-НС от 15 юли 2021 г. на ЦИК Централната избирателна комисия

Р Е Ш И:

1. Обявява за избрани за народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание по изборни райони и кандидатски листи:

 

Първи изборен район – Благоевградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Георгиев Михайлов 43.16
ГЕРБ-СДС
1 101 Росен Димитров Желязков 31.76
2 122 Стефан Апостолов Апостолов 19.57
3 103 Георги Запрев Динев 11.62
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Халил Реджепов Летифов 79.21
2 102 Йордан Кирилов Цонев
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Мая Божидарова Манолова-Найденова 43.65
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 102 Георги Захаринин Попов
2 103 Христо Валериев Гушков
3 104 Анита Петрова Коцелова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Иван Йорданов Димитров 58.19
Втори изборен район – Бургаски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Петър Георгиев Кънев 60.29
2 103 Тодор Байчев Байчев 08.99
ГЕРБ-СДС
1 101 Любен Любенов Дилов 63.74
2 102 Жечо Дончев Станков 10.12
3 103 Деница Пламенова Николова
4 104 Галя Стоянова Желязкова
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Севим Исмаил Али 91.48
2 102 Ешереф Кязим Ешереф
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Живко Иванов Табаков 66.70
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Ивайло Ванев Вълчев 85.18
2 102 Християна Анастасова Тодорова
3 103 Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Ивайло Николаев Мирчев 62.39
2 102 Димитър Георгиев Найденов 15.46
Трети изборен район – Варненски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Корнелия Петрова Нинова 64.85
2 102 Борислав Гуцанов Гуцанов 08.67
ГЕРБ-СДС
1 101 Костадин Георгиев Ангелов 64.45
2 102 Юлиян Белчев Станев
3 103 Красен Кирилов Кралев
4 104 Павел Алексеев Христов
5 105 Лидия Велик Маринова
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ерджан Себайтин Ебатин 76.52
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Татяна Дончева Тотева 76.61
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Филип Маринов Станев 82.65
2 102 Ивайло Христов Христов
3 103 Ивайло Красимиров Кожухаров
4 104 Александър Благовестов Тодоров
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Стоян Александров Михалев 54.51
2 103 Стела Димитрова Николова 25.51
Четвърти изборен район – Великотърновски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Явор Руменов Божанков 70.12
2 106 Румен Стефанов Павлов 08.90
ГЕРБ-СДС
1 101 Костадин Георгиев Ангелов 59.78
2 103 Димитър Стойков Николов 09.36
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Андрей Иванов Чорбанов 79.57
2 102 Момчил Кунчев Иванов
3 103 Христо Михайлов Дочев
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Калоян Милков Янков 62.30
Пети изборен район – Видински
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Филип Стефанов Попов 79.54
ГЕРБ-СДС
1 101 Росица Любенова Кирова 79.22
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Станислав Димитров Анастасов 69.19
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Иво Георгиев Атанасов 83.71
Шести изборен район – Врачански
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Александър Тихомиров Симов 72.52
ГЕРБ-СДС
1 101 Петя Цветанова Аврамова 51.35
2 102 Красен Георгиев Кръстев 22.77
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Цветан Иванов Енчев 49.73
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Георги Станчев Георгиев 77.72
2 102 Иван Василев Хиновски
Седми изборен район – Габровски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Крум Георгиев Дончев 75.64
ГЕРБ-СДС
1 101 Томислав Пейков Дончев 88.75
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Деляна Валериева Пешева 86.21
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Ивелин Стоянов Стоянов 82.83
Осми изборен район – Добрички
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Димитър Иванов Данчев 62.63
ГЕРБ-СДС
1 101 Деница Евгениева Сачева 78.27
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хасан Ахмед Адемов 85.76
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Дилян Господинов Господинов 79.78
2 102 Ивайло Христов Христов
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Албена Симеонова Върбанова 60.94
Девети изборен район – Кърджалийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Мустафа Сали Карадайъ 97.98
2 102 Мукаддес Юсуф Налбант
3 103 Байрам Юзкан Байрам
4 104 Адлен Шукри Шевкед
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Васил Йорданов Георгиев 80.95
Десети изборен район – Кюстендилски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Бойко Любомиров Клечков 65.61
ГЕРБ-СДС
1 101 Христо Богомилов Терзийски 55.02
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 ГАЛИНА ИВАНОВА ТАВАЛИЧКА-ГЕОРГИЕВА 71.47
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Виктория Димитрова Василева 80.98
Единадесети изборен район – област Ловеч
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Ирена Тодорова Анастасова 59.97
ГЕРБ-СДС
1 101 Николай Нанков Нанков 65.71
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Любомир Антонов Каримански 82.36
2 102 Катерина Георгиева Ряхова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Свилен Цонев Андреев 82.09
Дванадесети изборен район – Монтана
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Атанас Петров Костадинов 65.86
ГЕРБ-СДС
1 101 Ирена Методиева Димова 64.70
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Димитър Иванов Аврамов 61.92
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Пламен Николаев Абровски 82.73
2 102 Силви Кирилов Петров
Тринадесети изборен район – Пазарджишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Драгомир Велков Стойнев 56.26
2 102 Петя Николаева Цанкова 12.68
ГЕРБ-СДС
1 101 Екатерина Спасова Гечева-Захариева 51.03
2 104 Стефан Неделчев Мирев 19.81
3 103 Димитър Иванов Гечев 12.26
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Йордан Кирилов Цонев 85.49
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Станислав Светозаров Балабанов 80.88
2 102 Любомир Антонов Каримански
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Антоанета Димитрова Цонева 72.41
Четиринадесети изборен район – Пернишки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Стоян Михайлов Мирчев 65.93
ГЕРБ-СДС
1 101 Кирил Миланов Ананиев 59.27
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Станислав Светозаров Балабанов 82.25
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Зорница Велинова Стратиева 75.83
Петнадесети изборен район – Плевенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Румен Василев Гечев 59.63
2 108 Стефан Иванов Бурджев 14.92
ГЕРБ-СДС
1 104 Валери Пламенов Лачовски 12.26
2 103 Александър Богданов Николов 09.28
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Юлиян Милчев Ненчев 62.51
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Радостин Петев Василев 83.67
2 102 Александър Атанасов Александров
3 103 Александър Велиславов Тодоров
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Найден Маринов Зеленогорски 54.89
Шестнадесети изборен район – Пловдив
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иво Ангелов Христов 81.96
ГЕРБ-СДС
1 102 Иван Борисов Тотев
2 103 Радомир Петров Чолаков
3 104 Пенчо Малинов Малинов
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Танер Мехмед Али 92.32
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Николай Димитров Хаджигенов 75.47
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Тошко Йорданов Хаджитодоров 87.32
2 102 Димитър Стоянов Гърдев
3 103 Антоанета Андонова Стефанова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Христо Любомиров Иванов 68.24
2 103 Ивайло Пеев Старибратов 09.49
Седемнадесети изборен район – Пловдивски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Манол Трифонов Генов 52.87
2 104 Веска Маринова Ненчева 15.82
ГЕРБ-СДС
1 101 Дани Стефанова Каназирева 64.17
2 105 Димитър Йорданов Янев 10.01
3 102 Младен Николов Шишков 08.73
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Рамадан Байрам Аталай 92.42
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Румен Маринов Йончев 56.49
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Тошко Йорданов Хаджитодоров 84.65
2 102 Танер Кадир Тюркоглу
3 103 Лъчезар Иванов Бакърджиев
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Велизар Матеев Шаламанов 72.54
Осемнадесети изборен район – Разградски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Вълчева Атанасова 55.94
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Ахмед Реджебов Ахмедов 94.22
2 102 Ихсан Халил Хаккъ
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Ива Митева Йорданова-Рупчева 89.34
Деветнадесети изборен район – Русенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Крум Костадинов Зарков 77.59
ГЕРБ-СДС
1 101 Красен Кирилов Кралев 66.11
2 102 Десислава Вълчева Атанасова 10.01
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Бюрхан Илиязов Абазов 88.53
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Светлин Костов Стоянов 84.53
2 102 Васил Йорданов Георгиев
3 103 Билян Боримиров Кършовски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Стефан Любомиров Тафров 78.42
Двадесети изборен район – Силистренски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
ГЕРБ-СДС
1 101 Тодор Стаматов Тодоров 84.01
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джевдет Ибрям Чакъров 95.91
2 102 Гюнер Нихат Ахмед
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Ивайло Ванев Вълчев 83.35
Двадесет и първи изборен район – Сливенски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Атанас Зафиров Зафиров 56.43
ГЕРБ-СДС
1 101 Десислава Жекова Танева 68.67
2 112 Чавдар Борисов Божурски 10.40
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Владимир Стоянов Русев 85.52
2 102 Иван Руменов Клисурски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Димитър Петров Сяров 61.08
Двадесет и втори изборен район – Смолянски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Петя Димчева Михалевска 77.58
ГЕРБ-СДС
1 101 Даниела Анастасова Дариткова-Проданова 60.70
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Хайри Реджебов Садъков 86.61
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Мика Михайлова Зайкова 80.65
Двадесет и трети изборен район – София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Христо Танчев Проданов 83.10
2 102 Благовест Кирилов Кирилов
ГЕРБ-СДС
1 101 Румен Димитров Христов 83.10
2 102 Александър Руменов Ненков
3 103 Димитър Борисов Главчев
4 104 Александър Койчев Иванов
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Мая Божидарова Манолова-Найденова 86.06
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Николай Стефанов Радулов 83.54
2 102 Александър Стайков Марков
3 103 Пламен Иванов Данаилов
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Атанас Петров Атанасов 53.46
2 110 Елисавета Димитрова Белобрадова 12.04
3 102 Антоанета Димитрова Цонева
4 103 Петър Ясенов Маринов
5 104 Надежда Георгиева Йорданова
6 105 Георги Йорданов Ганев
Двадесет и четвърти изборен район – София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Страхилов Свиленски 74.73
ГЕРБ-СДС
1 101 Даниел Павлов Митов 82.14
2 102 Тома Любомиров Биков
3 103 Евгения Бисерова Алексиева
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Арман Агоп Бабикян 86.06
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Ива Митева Йорданова-Рупчева 84.57
2 102 Андрей Иванов Чорбанов
3 103 Иван Стойнов Кючуков
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Владислав Панчев Панев 57.58
2 104 Мартин Димитров Димитров 10.75
3 105 Таня Койчева Андреева 08.87
4 102 Цецка Георгиева Бачкова
Двадесет и пети изборен район – София
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Корнелия Петрова Нинова 81.89
2 102 Минчо Христов Куминев
ГЕРБ-СДС
1 102 Христо Георгиев Гаджев
2 103 Анна Василева Александрова
3 104 Лъчезар Богомилов Иванов
4 105 Петър Николаев Николов
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Николай Димитров Хаджигенов 79.70
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Филип Маринов Станев 87.29
2 102 Александър Викторов Рашев
3 103 Андрей Николаев Михайлов
4 104 Росен Кирилов Димов
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Христо Любомиров Иванов 65.02
2 103 Александър Димитров Симидчиев 08.57
3 102 Борислав Димитров Сандов
Двадесет и шести изборен район – Софийски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Ивайлов Ченчев 62.92
ГЕРБ-СДС
1 101 Младен Найденов Маринов 64.83
2 105 Валентин Мирчов Милушев 09.49
3 102 Николина Панайотова Ангелкова
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Данаил Валериев Георгиев 65.87
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Виктория Димитрова Василева 80.62
2 102 Георги Станчев Георгиев
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Александър Димитров Симидчиев 75.83
Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Георги Стоянов Кадиев 69.08
2 102 Георги Янчев Гьоков 10.90
ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Георгиев Вълчев 69.76
2 102 Маноил Минчев Манев
3 103 Илиана Петкова Жекова
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Халил Реджепов Летифов 75.36
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Светослав Бончев Колев 68.24
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Тихомир Гочев Тенев 83.69
2 102 Иван Стойнов Кючуков
3 103 Павела Василева Митова
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Атанас Владиславов Славов 69.66
Двадесет и осми изборен район – Търговищки
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
ГЕРБ-СДС
1 101 Теменужка Петрова Петкова 68.09
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Джейхан Хасанов Ибрямов 92.90
2 102 Имрен Исметова Мехмедова
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Радослав Николов Бойчев 84.97
Двадесет и девети изборен район – Хасковски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Владимир Маринов Маринов 70.96
ГЕРБ-СДС
1 101 Делян Александров Добрев 48.62
2 102 Георги Тенев Станков 16.33
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Сезгин Юсеин Мехмед 89.53
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!
1 101 Меглена Хари Гунчева 72.08
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Силви Кирилов Петров 78.32
2 102 Мика Михайлова Зайкова 09.62
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Катя Максимова Панева 64.66
Тридесети изборен район – Шуменски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Иван Валентинов Иванов 77.07
ГЕРБ-СДС
1 101 Красимир Георгиев Вълчев 59.58
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Мустафа Сали Карадайъ 95.25
2 102 Хамид Бари Хамид
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Пламен Николаев Николов 81.91
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
1 101 Николай Емилов Христов 62.70
Тридесет и първи изборен район – Ямболски
№ по ред № в листата Име, презиме и фамилия ЕГН % предпочитания (преференции)
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
1 101 Кристиан Иванов Вигенин 64.47
ГЕРБ-СДС
1 101 Димитър Ангелов Иванов 77.48
Движение за права и свободи – ДПС
1 101 Петър Пандушев Чобанов 85.53
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД
1 101 Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова                          ………………. 84.99

 

2. Обявява кандидатите, избрани в два изборни района:

 

Партия/Коалиция Име, презиме и фамилия ЕГН Изборни райони
БСП ЗА БЪЛГАРИЯ Корнелия Петрова Нинова Трети изборен район – Варненски Двадесет и пети изборен район – София
ГЕРБ-СДС Десислава Вълчева Атанасова Осемнадесети изборен район – Разградски Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДС Костадин Георгиев Ангелов Трети изборен район – Варненски Четвърти изборен район – Великотърновски
ГЕРБ-СДС Красен Кирилов Кралев Трети изборен район – Варненски Деветнадесети изборен район – Русенски
ГЕРБ-СДС Красимир Георгиев Вълчев Двадесет и седми изборен район – Старозагорски Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПС Йордан Кирилов Цонев Първи изборен район – Благоевградски Тринадесети изборен район – Пазарджишки
Движение за права и свободи – ДПС Мустафа Сали Карадайъ Девети изборен район – Кърджалийски Тридесети изборен район – Шуменски
Движение за права и свободи – ДПС Халил Реджепов Летифов Първи изборен район – Благоевградски Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН! Мая Божидарова Манолова-Найденова Първи изборен район – Благоевградски Двадесет и трети изборен район – София
ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН! Николай Димитров Хаджигенов Шестнадесети изборен район – Пловдив Двадесет и пети изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Андрей Иванов Чорбанов Четвърти изборен район – Великотърновски Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Васил Йорданов Георгиев Девети изборен район – Кърджалийски Деветнадесети изборен район – Русенски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Виктория Димитрова Василева Десети изборен район – Кюстендилски Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Георги Станчев Георгиев Шести изборен район – Врачански Двадесет и шести изборен район – Софийски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова Втори изборен район – Бургаски Тридесет и първи изборен район – Ямболски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Ива Митева Йорданова-Рупчева Осемнадесети изборен район – Разградски Двадесет и четвърти изборен район – София
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Ивайло Ванев Вълчев Втори изборен район – Бургаски Двадесети изборен район – Силистренски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Ивайло Христов Христов Трети изборен район – Варненски Осми изборен район – Добрички
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Иван Стойнов Кючуков Двадесет и четвърти изборен район – София Двадесет и седми изборен район – Старозагорски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Любомир Антонов Каримански Единадесети изборен район – Ловешки Тринадесети изборен район – Пазарджишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Мика Михайлова Зайкова Двадесет и втори изборен район – Смолянски Двадесет и девети изборен район – Хасковски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Силви Кирилов Петров Дванадесети изборен район – Монтана Двадесет и девети изборен район – Хасковски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Станислав Светозаров Балабанов Тринадесети изборен район – Пазарджишки Четиринадесети изборен район – Пернишки
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Тошко Йорданов Хаджитодоров Шестнадесети изборен район – Пловдив Седемнадесети изборен район – Пловдивски
ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД Филип Маринов Станев Трети изборен район – Варненски Двадесет и пети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) Александър Димитров Симидчиев Двадесет и пети изборен район – София Двадесет и шести изборен район – Софийски
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) Антоанета Димитрова Цонева Тринадесети изборен район – Пазарджишки Двадесет и трети изборен район – София
ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) Христо Любомиров Иванов ……….. Шестнадесети изборен район – Пловдив Двадесет и пети изборен район – София

3. Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани. Еднодневният срок започва да тече от второто по ред публикуване на решението на ЦИК на интернет страницата на комисията и в бюлетина на БТА.

4. Заявлението по т. 3 трябва да е в писмена форма, саморъчно подписано и следва да постъпи в ЦИК в срока по т. 3.

5. В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока по т. 3, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

Решението да се обнародва незабавно в „Държавен вестник”.

Свързани статии

Back to top button