Програмата на троянските олимпийци е готова

  1. Програмата на троянските участници (както и на всички останали спортове) на Зимните олимпийски игри е ясна.  Олимпиадата в китайската столица ще се проведе между 4-20 февруари.

Биатлонистките от Троян   – Милена Тодорова и Лора Христова,  ще започнат своето участие на  07.02, понеделник,  с 15 км индивидуално за жени. Другият възпитаник на КСБ“АЯКС“ Троян – Владимир Илиев – ще стартира на 08.02, вторник, 20 км индивидуално.

Следващите стартове са : 10.02, петък –  жени 7.5 км спринт, в събота , 12.02- е дисциплината –  мъже 10 км спринт.

На следващия ден, 13.02.-  е преследването. За жени дистанцията е 10 км, за мъжете -12.5 км

Във вторник, 15.02.22г. е  мъжката щафета 4х7.5 км – В. Илиев, Д.  Герджиков, А. Синапов, Б. Тодев. Женската щафета –  4х6 км – М.Тодорова, Д. Кадева, М. Здравкова, Л. Христова е на 16.02.22.г.

На 18.02 и 19.02 ще се проведат  масовите стартове за мъжете -15 км, а за жените –  12.5 км

Нека напомним, че Милена е заменена и Мария Здравкова носеше знамето на   България със сноубордиста Радослав Янков, по време на откриването на Олимпийските игри.

 

Ето и пълната предварителна програма (часовете са местно време, разликата между Пекин и София е 6 часа):

05.02 събота

13.15 – 14.00 Ски-скок мъже нормална шанца тренировъчни опити – Влад. Зографски

14.20 – 15.26 Ски-скок мъже нормална шанца квалификации – Владимир Зографски

17.00 – 18.15 Биатлон микс щафета 4х6 км – съставът ще се реши на място

19.10 – 20.20 Шейни мъже единично 1.манш – Павел Ангелов

20.50 – 22.00 Шейни мъже единично 2.манш – Павел Ангелов

06.02 неделя

15.00 – 16.35 Ски-бягане мъже 15+15 км скиатлон – Симеон Деянов

? 18.00 – 18.35 Ски-скок мъже нормална шанца тренировъчни опити – Вл. Зографски

? 19.00 – 19.45 Ски-скок мъже нормална шанца състезателни опити – Вл. Зографски

? 20.00 – 20.33 Ски-скок мъже нормална шанца финал – Владимир Зографски

19.30 – 20.40 Шейни мъже единично 3.манш – Павел Ангелов

21.15 – 21.59 Шейни мъже единично 4.манш – Павел Ангелов

07.02 понеделник

10.15 – 11.55 Ски гигантски слалом жени 1.манш – Ева Вукадинова

13.45 – 15.39 Ски гигантски слалом жени 2.манш – Ева Вукадинова

17.00 – 18.40 Биатлон жени 15 км индивидуално – М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

08.02 вторник

11.07 – 11.32 Сноуборд PGS мъже квалификации – Радослав Янков

12.01 – 12.26 Сноуборд PGS мъже елиминации – Радослав Янков

14.48 – 16.00 Сноуборд PGS мъже 1/8, ¼, ½ и финали – Радослав Янков

16.30 – 18.15 Биатлон мъже 20 км индивидуално – В.Илиев, Д. Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

16.50 – 17.35 Ски-бягане мъже спринт св. стил квалификации – Симеон Деянов

? 18.55 – 20.14 Ски-бягане мъже спринт св. стил ¼, ½ и финал – Симеон Деянов

09.02 сряда

10.15 – 11.50 Ски слалом жени 1.манш – Ева Вукадинова

13.45 – 15.29 Ски слалом жени 2.манш – Ева Вукадинова

10.02 петък

15.00 – 16.35 Ски-бягане мъже 15 км кл. стил – Симеон Деянов

17.00 – 18.10 Биатлон жени 7.5 км спринт – М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

17.45 – 18.30 Ски-скок мъже голяма шанца тренировъчни опити – Владимир Зографски

19.00 – 20.06 Ски-скок мъже голяма шанца квалификации – Владимир Зографски

12.02 събота

17.00 – 18.15 Биатлон мъже 10 км спринт – В.Илиев, Д.Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

? 18.00 – 18.35 Ски-скок мъже голяма шанца тренировъчни опити – Вл. Зографски

? 19.00 – 19.45 Ски-скок мъже голяма шанца състезателни опити – Вл. Зографски

? 20.00 – 20.33 Ски-скок мъже голяма шанца финал – Владимир Зографски

13.02 неделя

10.15 – 12.15 Ски гигантски слалом мъже 1.манш – Алберт Попов и Камен Златков

13.45 – 15.49 Ски гигантски слалом мъже 2.манш – Алберт Попов и Камен Златков

17.00 – 17.40 Биатлон жени 10 км преследване –

18.45 – 19.25 Биатлон мъже 12.5 км преследване –

15.02 вторник

17.00 – 18.15 Биатлон мъже щафета 4х7.5 км – В.Илиев, Д. Герджиков, А.Синапов, Б.Тодев

18.08 – 22.25 Фигурно пързаляне жени кратка програма – Александра Фейгин

16.02 сряда

10.15 – 12.10 Ски слалом мъже 1.манш – Алберт Попов и Камен Златков

13.45 – 15.39 Ски слалом мъже 2.манш – Алберт Попов и Камен Златков

15.45 – 17.00 Биатлон жени щафета 4х6 км – М.Тодорова, Д.Кадева, М.Здравкова, Л.Христова

17.02 четвъртък

18.08 – 21.57 Фигурно пързаляне жени волна програма – Александра Фейгин

18.02 петък

17.00 – 17.45 Биатлон мъже 15 км масов старт –

19.02 събота

17.00 – 17.45 Биатлон жени 12.5 км масов старт.

Руслана Попсавова

Главен редактор на сайта „Троян експрес“ и фотограф на медията
Back to top button