Очаквано „Чавдар“ Троян и „Дрийм тийм“ победиха съперниците си

Очаквано  отборите от Троян  –  „Чавдар“ и „Дрийм тийм “ победиха своите съперници от поредния кръг на ББЛ А и ББЛ Б.

Баскетболистите на Лъчезар Диков започнаха много силно мача и още след десет минути игра се откъснаха с 27:17. Те се възползваха от многото грешки на съперника, като стрелбата им също вървеше и на почивката водеха с 49:21. След паузата разликата в тяхна полза продължи да расте и преди заключителния период се откъснаха със 73:30. Домакините успяха да спечелят последната част с минимална разлика, но без това с нещо да промени крайният изход на срещата.

Цветослав Острев записа 22 точки за успеха, от които шест тройки. Радослав Кочев се отчете с 19, с 18 и 7 борби е Леонид Бажанов, а Славян Лишев реализира 13 точки.

Домакин Гост Общо
Отбор M П З ГР Точ M П З ГР Точ M П З ГР +/- Точ Пор.
1 Бавни и яростни 6 6 0 489:364 12 5 4 1 380:310 9 11 10 1 869:674 195 21 Поб. 6
2 Чавдар Троян 5 5 0 406:344 10 6 5 1 477:370 11 11 10 1 883:714 169 21 Поб. 1
3 Вихър Айтос 6 3 3 472:483 9 5 3 2 410:375 8 11 6 5 882:858 24 17 Заг. 1
4 Чардафон Орловец 6 3 3 394:450 9 5 1 4 389:413 6 11 4 7 783:863 -80 15 Поб. 2
5 Локомотив Г. О. 5 1 4 327:367 6 6 1 5 382:444 7 11 2 9 709:811 -102 13 Заг. 6
6 Дунав Русе 5 0 5 286:396 5 6 1 5 366:462 7 11 1 10 652:858 -206 12 Заг. 2

„Дрийм тийм“ Троян  победиха „Чардафон Б “ като домакини в  спортната зала в града.  Пред многобройната публика баскетболистите от Троян, които досега нямат загуба доказаха, че заслужено са водачи във временното класиране. Те допуснаха през първата четвърт Чардафон да поведе с 2 точки (22: 19), но това беше кратковременна радост за гостите.

„Батковците“ от Троян не дадоха повече възможност  на гостите да поемат контрола – 9:28, 5:15 и последната част – 43:24.  И обичайно за троянци,  мачът завърши  с победа  и разлика  с 43 точки – 86:43.
Най-добре представили се под коша бяха Цветослав Острев –  30 точки, който отбеляза най-много 3-ки – 5,  Радослав Кочев – 25, Венцислав Кукенски – 17 –  беше най-добър в борбата, Йордан Църов – 15 и др.
След тази девета победа „Дрийм тийм“ Троян отново са първи, с 18 точки, без загуба.

Следващата среща на „Дрийм тийм “ Троян  е с предпоследния в класирането  –  „Мега Жега“, а  „Чавдар“ Троян ще играе  с