Троянските момичета са втори в турнира по футбол в Троян

Троянските момичета след изиграни 3 срещи с  момичета от „Светкавица“  Градежница, „Янтра“ Габрово и  „Боруна“ Царева ливада, от които само една загуба се окичиха със сребърните медали на  турнира за момичета по футбол в Троян за купата на Кмета.

Преди тях са  “Янтра“ Габрово. На трето място останаха „Светкавица“ Градежница. На почетното четвърто място са  отборът на „Боруна“ Царева ливада Купата бе връчена от зам. кмeта Розалина Русенова.

Мартин Кушев – легендата на троянския футбол и пом.треньор на „Славия “ София, връчи  индивидуалните награди. За най-добър вратар бе определена – Камелия Донкова от „Янтра“ Габрово. В конкуретната награда – най-полезен състезател, бе спечелена  Християна Ковачева от „Чавдар“ Троян, за Фейъер плей -Диляна Кавалска от „Светкавица“. Голмайстор на турнира стана – Преслава Иванова от габровския отбор.

От Българския футболен съюз отборите получиха по една топка.

Турнирът за момичета е провежда за пръв път в Троян с надежда, че ще стане традиция. Той бе организиразн от БФС, Община Троян и ФК“Чавдар“.

На 11 .06 ще се проведе турнир по футбол за момчета. Троян отново ще е домакин.

Back to top button