Започна футболният сезон за троянските юноши

Започна футболният сезон за състезателите от клуб „Чавдар“ Троян. Началото бе дадено  в неделя, 04.09.2022 г. на градския стадион в града, с мача между  Юношите младша възраст от „Локомотив“ Горна Оряховица и троянци.Започна футболният сезон за троянските юноши

Срещата започна (и завърши) много вяло, скучно, с разпилени и неточни  пасове между футболистите на Троян.  Много от момчетата са по-малки от възрастта  да играят в тази група е една от причината да играят плахо. Може би и видът на горнооряховските момчета ги поизплаши – доста по-едри физически.

Срещата започна с рано паднал гол в нашата врата  след многобройни атаки от страна на гостите.  Последва втори (автогол) в  мрежата на „Чавдар“.Започна футболният сезон за троянските юноши

Това малко постресна домакините и те започнаха да атакуват, но пред вратата на противника приключваше атаката.

Третият гол в мрежата на троянци бе от дузпа, след фаул  в наказателното поле.

Мачът стана по-динамичен. Възпитаниците на Владислав Трифонов от „Чавдар“ Троян тръгнаха по-смело, но не успяха да реализират гол.

След разбъркване пред нашата врата футболист от „Локомотив“ бе фаулиран, последва лека саморазправа между №4 от „Чавдар“ и №8 от Горна Оряховица. Съдията  показа заслужено жълт картон  и на двамата.

Второто полувреме беше аналог на първото, с тази разлика, че гостите отбелязаха четвъртия гол във вратата на троянци и бе оформен крайният резултат – 4:0 за „Локомотив“.

Съставът на троянските футболистите бе следният:

Теодор Петков, Давид Найденов, Ивайло Кънчев, Пламен Димитров, Мартин Маринов, Венцислав Сираков, Кристиян Атанасов, Кристиан Василев, Даниел Мусалиев, Ивайло Тончев, Веселин Борисов и резервите – Никола Цонковски (през второто полувреме смени Петков), Георги Заимов, Илиян Якуб и Кристиян Попов.

Следващата среща на момчетата е в четвъртък, 08.09. с отбора на ФК „Литекс Ловеч от областния град. Там ще гостуват.

В неделя, 11.09. 22 г. от 14:00 часа ще се изиграе мачът от третия кръг –  отново в Троян. Троянци ще посрещнат Юношите от Футболен клуб „Чумерна“

В събота , 10.09. започват и срещите на децата – родени до 2008 год. Те ще играят в Монтана с отбора на  Детски  футболен клуб (ДФК) „Прециз“. Децата на „Чавдар“  ще се борят за призовите места в подзона В. Търново  с  ОФК“Академик “ Свищов,  ОФК“Павликени“,  ФК“Ботев“ гр. Дебелец,  ФК“Лато“ с. Алеково, ОФК“Локомотив“ .Горна Оряховица, ФК“Литекс Ловеч“,  ФК“Янтра“ Полски Тръмбеш,  ФК“Етър ВТ“  В.Търново, ДФК“Прециз“  Монтана и с габровските  отбори  ОФК „Янтра 2019“  , ДЮФК „Янтра Габрово 2022“.

Да пожелаем успех  на всички отбори от различните възрасти. Да ги подкрепяме, защото този сезон няма да е лесен Как  –  като бъдем на стадиона!Започна футболният сезон за троянските юноши