Населението на село Дебнево се радва на нова жива елха за украсяване

Живата елха  в Дебнево е дарена от ДГС „Черни Осъм“ тази сутрин и е засадена днес около обяд. Това научихме от кмета –  Аксел Заимов. Ето какво сподели още той.

За бързата реакция по отстраняването на корените на старата елха и техническо обезпечаване с багер и самосвал благодарим на Радослав Лаковски. За бърза реакция за намиране на дръвчето благодарим на Марин Маринов. За помощ при засаждането и транспорта на Мариян Михайлов, Христо Георгиев и Радослав Лаковски. От начало до край работата е извършена на доброволни начала!

Това е чудесен пример за това как местното население може да се обедини и да постигне обща цел. Елхата ще бъде украсена за Коледа и ще донесе радост на всички жители на селото, особено на децата.

Благодаря на всички, които се включиха в тази инициатива!“

А кметът на Община Троян Донка Михайлова обеща да подари играчки за живата елха в Дебнево.

Това е още по-ценно! Доброволчеството е важно за общността и помага да се създадат по-добри условия за живот.

Пожелаваме на хората от с. Дебнево да се радват на новата си елха!

Back to top button