Oбщина Троян организира незабравимо събитие за реколта, приказки в сенки, джаз и соул музика
В общинските оранжерии, които се намират в местността Кнежки лъг малки и големи се насладиха на приказки в сенки, джаз и соул музика! Празникът, бе проведен на Андреевден , който символизира началото на новия земеделски цикъл и е идеалната възможност да отпразнуваме природата и плодовете на труда си.
Посетителите бяха посрещнати с печена тиква, топъл шипков чай и мед, всички произведени в оранжерията. Най-малките гости получиха подарък – разсад от марули, заедно с инструкции за отглеждане и похапнаха вкусни ябълки от общинските овощни градини.
За доброто настроение на присъстващите се погрижиха саксофонистът Дамян Вахнянски от Jazztet Троян и китаристът Михаил Иванов. Сред изненадите за присъстващите беше и театър на сенките, представен от възпитаниците на театрална школа „Нюанси“.
Оранжериите в Троян са създадени през 2020 г., на мястото на бившето училище „Отец Паисий“, и в тях се използват алтернативни методи, вместо агресивни земеделски практики. С продукцията, произведена в общинските биоградини, се хранят близо 500 деца в детските градини в общината.