25 см снежна покривка в Ловешка област

Продължава снегопочистването на Беклемето

Снежната покривка в Ловешка област достигна 25 см. Най-много сняг е навалял на Беклемето. Там проходът Троян – Кърнаре временно е затворен за движение на всички МПС. Директорът на Областното пътно управление в Ловеч Георги Грозданов съобщи, че снегопочистването там продължава, но е затруднено от продължаващия снеговалеж и силния вятър, който образува навявания.
Грозданов посочи още, че на прохода Шипково – Рибарица снежната покривка е около 20 см, но пътят е разчистен и опесъчен и няма проблеми за движението на автомобили.
Още сутринта са почистени и обработени основните пътища в областта София – Варна и София – Русе.
От хидрометеорологичната станция в Ловеч съобщиха, че снежната покривка в Априлци тази сутрин е била 16 см, в Рибарица – 15 см, в Шипково и Черни Осъм – 12 см, в Ловеч – 8 см, а в останалите райони на областта е по-малка.

БТА

Back to top button