Силвия Кацарова и Сава Чиплич бяха изненадата за жителите и гостите на Борима
На 15 юли, събота, в троянското село Борима, община Троян се проведе Денят на животновъда за 9-ти път.
Той постепенно се превърна в празник на селото и своеобразна негова емблема. Подарък за тържеството бяха Силвия Кацарова и Сава Чиплич.
Празникът привлича гости от близо и далеч и е повод родените в Борима, но живеещи далеко, да се завърнат, макар и за кратко, в родното си място, да се срещнат със съседи, да си поговорят, пък и да се повеселят.
На празненството присъстваха над 800 човека. Организатор на празника е местното читалище «Напредък». Гергана Василева, секретар на читалището, откри празника точно в 19:30 часа и боримци и техните гости с вълнение и гордост изслушаха химна на селото. Кметът на селото Мериян Асанова Афъзов вдигна знамето на селото и поздрави всички с «Добре дошли» и представи хората, които подготвиха ястията , както и благодари на всички спонсори.
Кметът на община Троян Донка Михайлова благодари на боримци, че дават пример за сплотеност. Тя им винаги да са все така заедно, да са здрави и успешни!
Гости на тържеството бяха общинските съветници д-р Нели Стоянова и инж. Владимир Хаджийски.
Детската танцова група изигра няколко хора и предизвикаха много аплодисменти.
След това последва и изненадата за присъстващите. Енергичната и винаги усмихнатата Силвия Кацарова поздрави своите съжители с любимите им песни.
След зарята на импровизираната сцена се появи младият сръбски певец, който е откритието на Слави Трифонов, Сава Чилич и взриви Борима с песните си.
Страхотното музикалното настроение бе благодарение на оркестър «Мераклии».
Традиционно всички присъстващи бяха гостени със салата от зеле, боб яхния, телешка яхния и жито, приготвени от боримските майстори- кулинари.