Резултати от конкурс „Паметта за Левски в моя роден край“

Резултати от конкурс за ученически творби „Паметта за Левски в моя роден край“, съвсем нов, оригинален конкурс обяви СУ „Васил Левски“ – Троян по случай патронния си празник – „Паметта за Левски в моя роден край“.
Целта на конкурса е да провокира троянските ученици да потърсят спомена за Левски в своя роден край.
Споделянето на регламента на конкурса в социалните мрежи обаче предизвика интереса на учители и ученици от цялата страна. Бяха получени 30 творби от 12 селища в страната, включително и от две детски градини: Варна (Професионална гимназия по компютърно моделиране и компютърни системи), Ветрен (ОУ „Св. св. Кирил и Методий“), Димитровград (ДГ „Звездица“), Каварна (ОУ „Йордан Йовков“), Ловеч (Частно училище „Свети седмочисленици“), Лом, Разград (ППМГ), Русе (ОУ „Иван Вазов“), Тетевен (СУ „Георги Бенковски“), Троян (НУ „Св. св. Кирил и Методий“, ОУ „Иван Хаджийски“, СУ „Васил Левски), Чирпан (СУ „Пейо Яворов“), Ярджиловци (ДГ „Валентина Терешова“).
Получените творби показаха едно сериозно отношение към поставените задачи. Учениците са направили сериозни проучвания, издирили са материали, осмислили са ги.
Бяха присъдени следните награди.
Презентация
Специална награда
Виктория Тихомирова, ОУ „Йордан Йовков“, Каварна – за оригинална проучвателна работа при подготовката на изследването
Първо място
Бoжидар Манолов, ОУ „Йордан Йовков“, Каварна
Радослав Шантов, СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Ветрен
Второ място
Себастияна Мичева, НУ „Св. св. Кирил и Методий“, Троян
Хелин Сабри, ППМГ – Разград
Трето място
Константин Димитров, СУ „Васил Левски“, Троян
Поощрителна награда
Мария Кукенска, НУ „Св. св. Кирил и Методий“, Троян
Съчинение
Първо място
Ивон Генова, СУ „П. К. Яворов“, Чирпан
Второ място
Георги Йотов, СУ „Васил Левски“, Троян
Никола Петров, СУ „Васил Левски“, Троян
Трето място
Изабел Пехливанова, НУ „Св. св. Кирил и Методий“, Троян
Петя Димитрова, ОУ „Иван Вазов“,Русе 

Художествена фотография
Специална награда
Антон Тодоров, Лом
Първо място
Йоанна Стоянова, Средно училище „Георги Бенковски“, Тетевен
Второ място
Александра Бакърджиева, СУ „Васил Левски“, Троян
Трето място
Група „Слънце“, ДГ „Валентина Терешова“, с. Ярджиловци
Рисунка
Поощрителна награда
Даниел Касабов, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, Ветрен
Стойчо Христов, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, Ветрен


Свързани статии

Back to top button